19.01.2024

7 найкращих бухт для дайвінгу у Єгипті

Відпочинок у Єгипті – це не тільки система “Все включено” і ледачий відпочинок на пляжі, а й неймовірної краси Червоне море з красивими рифами і багатим підводним світом.

Олександр Довгопол

Олександр Довгопол

7 найкращих бухт для дайвінгу у Єгипті

Відпочинок у Єгипті – це не тільки система “Все включено” і ледачий відпочинок на пляжі, а й неймовірної краси Червоне море з красивими рифами і багатим підводним світом. Сьогодні розглянемо місця, де дайвінг у Єгипті заслуговує на особливу увагу.

Бухта Абу-Дабаб – Марса-Алам, Єгипет

maxresdefault (1)

Дюгонь – Бей або Бухта Абу-Дабаб – в окрузі Марса-Алама знаменита тим, що в ній мешкають морські корови або дюгонь. У світі залишилося всього кілька тисяч особин цих тварин. І де як не в Марса-Алам у Вас буде унікальна можливість познайомитися ближче з цими чудовими ссавцями і навіть їх погодувати?! Але це не всі принади цієї бухти, також тут мешкають величезні морські черепахи, і всього на невеликій глибині 5-8 метрів, ви зможете їх погладити по панциру і зробити цікаві фотографії.

Блакитна діра – Дахаб, Єгипет

2582-2809 Бухта Блакитна діра – один із найпопулярніших дайв-майданчиків на узбережжі Червоного моря, який у народі називається “цвинтар дайверів”. Таку назву ця бухта отримала через те, що своєю формою вона нагадує воронку з коралів, яка переривчасто йде вниз. І багато недосвідчених дайверів намагаються через неї вибратися у відкрите море. Хоча в Дахабі це навіть заборонено законом. За офіційними даними занурюватися тут можна не глибше ніж на 25 метрів і то тільки з досвідченим гідом-дайвером. А новачкам взагалі рекомендують опускатися не більше ніж на 7-9 метрів.

Заповідник Рас-Мохаммед – Шарм-ель-Шейх, Єгипет

11111

Бухта Рас-Мохаммед є заповідником, де можна спостерігати неймовірні острови коралових рифів, де мешкають косяки різнокольорових риб, а ще мангрові дерева, що ростуть прямо у воді, це все крихітна частина того, що можна побачити в цьому природному заповіднику. Бухту Рас-Мохаммед дуже любив Жак Ів Кусто. І це зовсім не дивно, тому що вік багатьох коралових рифів сягає двох мільярдів років і більше, краса цих коралових рифів зачаровує і змушує закохатися в них кожного, хто хоч раз тут побував.

Затонулий корабель “Карнатик” – Хургада, Єгипет

106_novyy_razmer_2
Осінь 1869 року корабель під назвою “Карнатик” натрапив на кораловий риф. У той момент на кораблі перебувало 230 пасажирів, а також цінний вантаж. На кораблі було близько 40 тисяч фунтів стерлінгів (на сьогоднішній день приблизно мільйон фунтів), а також королівська пошта. У наші дні корабель дуже прекрасно зберігся, хоч він вже і покритий коралами, але досі можна зануритися в трюми і побачити старовинні бочки.

 

Абу Рамада – Хургада, Єгипті

кращі-місця-для-дайвінгу-4
Лише за кілька кілометрів від Хургади є сімейство дивовижних рифів, що аж ніяк не поступаються за красою рифам у Шарм-ель-Шейху. Один із найпопулярніших островів називається Акваріум. Таку назву він отримав через велику кількість риб. Бухта Ерг Абу Рамада призначена тільки для досвідчених дайверів, новачкам тут не місце. В окрузі дуже сильна течія, навіть на глибині 25-30 метрів. Гота Абу Рамада – одне з популярних місць для занурень. Море тут завжди спокійне, а в коралових заростях мешкають величезна кількість жовтоперих барабульок, риб-метеликів, черепахи і баракуди.

 

Ель-Фанус – Хургада, Єгипет

ba7c572acbb72711115b4befa93c63f3

Для шанувальників дельфінів, також є бухта Ель-Фанус, яку вже давно полюбило ціле сімейство дельфінів. Її нещодавно навіть визнали заповідником – місцева влада ввела заборону на присутність транспортних засобів у водах цієї акваторії. Однак це ніяк не завадить поспостерігати за дельфінами. Можна звернутися до одного з місцевих дайв центрів, які допоможуть Вам поплавати з афалінами під водою, головне правило таких занурень полягає в тому, щоб Ви максимально поводилися природно: не переслідувати дельфінів, не намагатися до них доторкнутися, а також не розмахувати руками, щоб не порушувати їхній спокій.

 

Риф Гордон – Шарм-ель-Шейх, Єгипет

1402730441_reef3

Риф Гордон є найбільшим, в якому сформували свої житла сотні видів морських мешканців – від морських скатів і риб-метеликів до зграй невеликих акул. А також цей риф ще примітний тим, що в 198 році панамський суховантаж потрапив на мілину. Судно під назвою Lovilla довгий час намагалися врятувати, але моряки не зуміли зняти його з мілини, і вже понад 30 років це місце є ласим шматочком для аквалангістів.


ПЛАНУЄТЕ ПОДОРОЖ?
Залишіть запит, наші спеціалісти запропонують вам кращі варіанти за вигідною ціною

Поділитися