Як уникнути самоізоляції якщо ви вирушаєте на відпочинок до країн червоної зони?

Починаючи з 24 березня 2021 року всі туристи, які повертаються в Україну з інших країн зобов’язані пред’явити негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до вильоту, або ж відправитися на обов’язкову самоізоляцію, встановивши застосунок “Дій вдома”. У цій статті ми детально розглянемо як використовувати застосунок і що необхідно зробити, щоб уникнути самоізоляції.

Як уникнути самоізоляції якщо ви вирушаєте на відпочинок до країн червоної зони?

Алгоритм дій туристів, які повертаються з подорожей в Україну

Як уникнути самоізоляції якщо ви вирушаєте на відпочинок до країн червоної зони?

1. Рекомендуємо завантажити застосунок “Дій вдома” на одному із сервісів GooglePlay або AppStore. Якщо у вас виникнуть складнощі зі встановленням застосунку або вам потрібна буде допомога з його функціоналом на прикордонному контролі, вам із задоволенням допоможе один із працівників аеропорту.
2. Після того, як ви встановили додаток, вам необхідно заповнити всі дані та ввести свій номер телефону. Встановити додаток можна тільки на український номер телефону (+380).
3. Далі вам необхідно зупинитися на кроці, де додаток запитує “Чи перевірив прикордонник ваші дані?”. Саме цей екран вам необхідно буде пред’явити на паспортному контролі і коли прикордонник перевірить ваші дані, ви зможете натиснути “так” і вирушати додому.
4. Після того як ви пройдете паспортний контроль, застосунок запитає “Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?”. Ви зобов’язані активувати додаток протягом 48 годин. Цей час дається туристу, щоб приїхати на місце самоізоляції. Не підтверджуйте свою геолокацію поки не прибудете на місце самоізоляції.

Якщо ви вирішили здати ПЛР-тест після прильоту

1. Ви в обов’язковому порядку встановлюєте на свій телефон застосунок “Дій вдома”.
2. Далі ви йдете в одну з лабораторій, які сертифіковані МОЗ України. Усі лабораторії можна знайти на сайті https://phc.org.ua/ також таку послугу пропонують в аеропортах України.
3. Лабораторія автоматично передає дані про ваш результат у застосунок “Дій вдома” і він автоматично знімає вас із самоізоляції, про що вас проінформує застосунок. Часто буває, що турист навіть не встигає дістатися додому і підтвердити своє місце самоізоляції як її буде знято.

Подробиці здачі ПЛР-тестів в аеропортах України

Аеропорт Бориспіль: https://kbp.aero/plr/ В аеропорту Бориспіль тест можна здати на 2 поверсі терміналу D. Лабораторії відкриті цілодобово.

Аеропорт Жуляни: https://iev.aero/covid-test Пункт здачі ПЛР-тестів розташований у терміналі “А” прямо після виходу з аеропорту. Лабораторія відкрита цілодобово

Аеропорт Львів: В аеропорту міста Львів працює лабораторія Unilab. Тест тут можна здати тільки після повної оплати на сайті.

Аеропорт Харків: https://hrk.aero/pcr-testuvannya-v-aeroportu Пункт здачі ПЛР-тестів в аеропорту Харків знаходиться на першому поверсі терміналу А біля каси №2 і №20. Лабораторія відкрита цілодобово

Аеропорт Одеса:  https://testcovid19.com.ua/odessa В одеському аеропорту також можна здати ПЛР-тест після прильоту. Пункт здачі тесту розташований прямо навпроти залу прильоту. Лабораторія відкрита цілодобово.

Поділитися