Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

Цей текст описує кілька міст світу, які мають містичну та загадкову атмосферу, ідеальну для відвідування під час Геловіну або в будь-який інший час року. Серед них: Новий Орлеан, Салем, Шаліндре, Лондон, Пояна Брашов, Мехіко та Евора, кожне з яких має свою унікальну історію та особливі місця, пов'язані з відьмами, вампірами або іншими містичними подіями.

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

До Геловіну можна ставитися по-різному. Для когось це просто веселе свято-карнавал, коли можна вдягнутися ким хочеться, а для когось щось незрозуміле і абсолютно неприйнятне. Тому ми вирішили не акцентувати увагу на самому святі, а обрати країни, де і без Геловіну панує атмосфера містики та загадковості.

Новий Орлеан, США

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

Насамперед Новий Орлеан – це місто джазу та мистецтва, а вже потім містики. Це місто часто потрапляє в художню літературу та кіно, як майданчик для різноманітних містичних подій. Тут знімали серіал “Стародавні”, “Американська історія жахів”, а також саме в цьому місті відбуваються події книг Енн Райс. До речі, письменниця навіть купила собі будинок саме тут, щоб більше розуміти атмосферу цього міста. Особливе місце в Новому Орлеані – це французький квартал, найстаріший у місті, з яким пов’язано безліч легенд. При чому легенди пов’язані не тільки з відьмами, а й з вампірами, які прибули в Америку з Європи. У Новому Орлеані можна знайти крамнички з ляльками вуду і вражаючих персонажів.

Салем, США

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

При згадці про відьом, одразу згадується місто Салем. І не дивно, адже саме тут проходив найвідоміший судовий процес над відьмами. Річ у тім, що Салем був побудований пуританами, у яких дуже жорсткі релігійні переконання. Усіх, хто якимось чином не підходив під шаблони і не відвідував церкву, одразу ж підозрювали у відьомстві. Під час процесу було вбито 20 осіб, а заарештовано до 200. Після цієї історії за Салемом назавжди закріпилася асоціація з відьмами та магією. Нині на цьому непогано заробляють, влаштовуючи цілі театральні дійства та водять екскурсії. У Салемі навіть є справжня відьма Лорі Кебот, яка отримала офіційне звання “відьми Салема” від губернатора Массачусетса.

Шаліндре, Франція

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

Шаліндре вважається “європейським Салемом”. Саме тут у 16 столітті влаштовували суд над відьмами і виносили смертні вироки. Нині ж у події минулих років можна зануритися тільки в сам Геловін. Наприкінці жовтня тут відбувається Карнавал Відьом із різноманітними конкурсами, гуляннями, виставами та звісно ж маскарадом.

Лондон, Велика Британія

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

Історії про відьом бувають і не такими страшними. Наприклад, відомий усім світ Гаррі Поттера можна побачити в Лондоні, де знімали чимало сцен екранізації. Якщо ж цього буде замало, тоді вирушайте до студії Warner Bros, де побудували справжній світ Гаррі Поттера. Тут є костюми всіх персонажів, різноманітні чарівні атрибути та ціла вулиця казкового міста Хогсмід, де можна випити вершкового пива, придбати цукерки з різними смаками та різноманітні магічні предмети.

Пояна Брашов, Румунія

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

Зараз мало хто не чув про графа Дракулу та Трансільванію, яка є територією сучасної Румунії. Цим місцям приписують багато містики, від вампірів до перевертнів, але насправді всі ці історії вигадали письменники на хвилі популярності готичних романів і листівок із моторошними оповіданнями під назвою “жахи за копійки”. Проте романтичний образ вампіра настільки міцно укорінився в масовій культурі, що нині доволі складно відрізнити реальність від вигадки. Але побачити замок, у якому жив прототип графа Дракули цілком можливо і безумовно цікаво.

Мехіко, Мексика

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

У Мехіко не святкують Геловін, зате 1 листопада у них відзначають День Мертвих. Це свято дуже нагадує наш Поминальний Тиждень, оскільки в День Мертвих заведено ходити на цвинтар провідувати родичів. Дітям же в цей день дарують цукрові черепи зі своїми іменами, шоколадні труни та іграшкові скелети. А вже потім влаштовують ходи та карнавали, де всі вбираються в строкаті костюми. День Мертвих фігурує у двох популярних мультфільмах “Таємниця Коко” і “Книга життя”.

Евора, Португалія

Куди вирушити за містикою не тільки в Хелловін?

Найжахливіше місце в нашому списку, яке складно навіть уявити, не те що відвідати. І воно унікальне у своєму роді. Евору вважають духовним центром Португалії – це дуже гарне і затишне місто, але є тут місце, яке по-справжньому лякає, – Каплиця кісток, яка входить до комплексу храму Святого Франциска. Каплиця збудована з кісток 5000 ченців. Будівля символізує собою неминучу смерть, і була збудована після жахливих епідемій чуми та воєнних подій, що спричинили тисячу смертей. Арку каплиці вінчає напис: наші кістки спочивають тут, ми чекаємо на твої.

Звісно, на Геловін у всі ці місця вже буде складно потрапити, але можливо, хтось захоче побачити їх уже наступного року. А ми з радістю вам у цьому допоможемо.

Поділитися