Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Марса Алам – відносно незвіданий напрямок для українських туристів. Цей курорт зацікавить насамперед любителів дайвінгу та снорклінгу, бо тут унікальний підводний світ і чи не єдине місце у світі, де можна наживо побачити морську корову. А також ідеальний цей курорт для спокійного сімейного відпочинку через невелику кількість туристів і розваг. Отже, давайте розберемося, чи варто їхати в Марса Алам і, якщо так, то що там робити і що подивитися.

Олександр Довгопол

Олександр Довгопол

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Перші враження: прибуття в аеропорт

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Аеропорт Марса Алама за розмірами нагадує київські “Жуляни”: невеликий, але затишний. Для першого українського рейсу єгиптяни постаралися неабияк: наш літак зустрічав душ із брандспойтів, народні танцюристи і навіть пісня “Україна – це я” з динаміків залу прильоту.

Співробітники аеропорту здалися непристойно послужливими для Єгипту: посміхалися, допомагали заповнити імміграційні картки, видали візу авансом – гроші за неї (25 доларів) узяли вже дорогою до готелю для прискорення процесу.

Потім з’ясувалося, що аеропорт Марса Алама – приватний, що у світі трапляється не так вже й часто.

За зовнішнім виглядом Марса Алам мало відрізняється від інших курортів Єгипту: безкрайня пустеля і синє-синє море. Інфраструктури за межами готелів практично немає.

Контингент відпочивальників

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Містечко Марса Алам будували італійці, відпочивають тут переважно теж європейці: поляки, німці, чехи, голландці. Скажу прямо, на рівні сервісу це не позначається, але для туристів, які люблять на відпочинку поменше слухати знайому мову, такий стан речей буде приємним бонусом.

Сюди їдуть переважно з двома цілями: або позайматися водними видами спорту, або просто відпочити в максимально спокійній обстановці. Найпопулярніший вид спорту в Марса Аламе – це кайтсерфінг.

Кайтсерфінг у Марса Аламі: особливості та ціни

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Кайтсерфінг – це дошка з парашутом. Якщо для звичайного серфінгу потрібні хвилі, то для кайтсерфінгу – вітер. Із цим у Марса Аламі немає жодних проблем, тому тутешній кайт вважається найкращим у Єгипті.

Кайтсерфінг називають одним із найскладніших водних видів спорту, але зате в нього є одна велика перевага: треба навчитися один раз і далі тренер уже не потрібен. Просто катаєтеся й отримуєте кайф.

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

У середньому більшості людей, щоб стати на кайт, потрібно близько тижня занять з інструктором. У Марса Аламе така школа обійдеться приблизно в 400 доларів, включно з прокатом спорядження. Хитрі єгиптяни обіцяють поставити на дошку за 4 заняття по 2 години за 220 доларів, але приклад нашої групи показав, що це не вдалося нікому. Тому розраховуйте на 6-7 занять, не менше.

Важливо. Не забувайте, що дія звичайної страховки не поширюється на заняття екстремальними видами спорту, тож якщо збираєтесь займатись кайтом, потурбуйтесь про оформлення спортивної страховки.

Снорклінг і дайвінг

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Найкласніший риф, який ми бачили в Марса Аламе, знаходиться біля готелю Royal Tulip Beach Resort 5*. Живий, дуже багато рибок, мурени, черепахи. Для людей, які переситилися Шарм-ель-Шейхом, тут буде дуже і дуже цікаво.

Вартість дайвінгу немаленька: 70-100 євро. Очевидно, ціни орієнтуються на європейців. Прокат маски і ласт: 3-5 євро.

Але все це не має значення порівняно з найголовнішою, на мій погляд, можливістю, яку дарує Марса Алам, – можливістю побачити дюгонь, або морську корову.

Морська корова, або дюгонь, у Марса Аламі

Морська корова – це дивовижна тварина, яку неможливо зустріти практично ніде у світі, окрім Марса Алама. На все Червоне море їх залишилося всього 12, тому сюди варто їхати тільки заради неї.

Морська корова – це морський добряк-велетень, майже 4 метри завдовжки. Вона настільки добра, що до неї не просто можна підплисти, її можна навіть погладити!

Скажу по собі, що поява дюгоня у воді нагадує появу прими на театральній сцені: народ просто починає божеволіти. Незважаючи на те, що до неї можна підплисти навіть на селфіпридатну відстань, найбільше тобі хочеться випірнути назовні, щоб просто закричати від щастя. Це невимовний стан.

Ми тут жартували, що після того, як ти побачив морську корову, на всіх інших дайверів і снорклерів, які полюють за звичайними кольоровими рибками, можна спокійно дивитися зверхньо.

Екскурсія, на якій можна побачити дюгоня, починається в гавані Порт Галіб і коштує 70 доларів. Бонусом до корови йде плавання біля двох рифів (об’єктивно – посередніх) і рандеву зі ще однією легендарною місцевою улюбленицею – 150-річною трилапою черепахою.

У ціну екскурсії входить прокат маски з ластами та обід. За бажанням замовляється дайвінг.

Інші екскурсії в Марса Аламі

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Потрібно розуміти, що Марса Алам – це не Лас-Вегас. Однак і тут ви зможете легко зайняти себе на весь тиждень.

Наприклад, з’їздити в парк на кордоні з Суданом – однією з найбільш закритих країн світу, де протягом уже багатьох років триває збройний конфлікт. Подейкують, що любителі екстриму можуть домовитися з місцевими гідами, щоб знайти спосіб перебратися через кордон і поставити галочку про відвідування країни, в якій не був практично ніхто.

Для всіх інших я можу порекомендувати більш традиційні розваги: джип-сафарі по пустелі до “хатинок” бедуїнів з відвідуванням золотовидобувної шахти, прогулянку на квадроциклах, морську рибалку ну, і звісно, пробувати й відкривати для себе нові рифи, яких тут чимало.

Готелі та ціни в Марса Алам

У Марса Аламі близько 15 пристойних готелів, ми подивилися всі з них і ось хіт-парад.

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Кращий готель для кайтерів: Royal Tulip Beach Resort 5*

Тут розташована найкраща в регіоні кайт-школа, а на додачу – дуже гарний живий риф із безліччю риб. Загалом готель без претензій на легендарність: сервіс і харчування на середньому рівні, але хіба справжній кайтер їде в Єгипет за цим?

Кращий сімейний готель: Brayka 5*

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Це готель хорошого рівня: велика затишна територія, пологий вхід у море. За запевненням персоналу готелю, завдяки продуманій архітектурі, тут немає вітрів навіть у січні та лютому, тому готель ідеально підходить для відпочинку з дітьми в зимовий період

Загалом усі готелі Марса Алама перебувають на середньоєгипетському рівні. Особливої різниці з Шарм-ель-Шейхом або Хургадою я не помітив. І якщо ви вже відпочивали в країні пірамід, то знаєте, чого очікувати від сервісу, харчування або анімації.

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

Плюси відпочинку в Марса Аламе

Марса Алам (Єипет): що подивитись та чи варто їхати?

  • Краща школа кайту в Єгипті
  • Можливість побачити морську корову
  • Безвітряна погода в січні-лютому для родин із маленькими дітьми.

Також Марса Алам стане відмінною можливістю побачити дещо інший Єгипет для тих туристів, які вже встигли дослідити Шарм-ель-Шейх і Хургаду. Марса Алам справив приємне враження. Насамперед він сподобається любителям кайтсерфінгу, дайвінгу та снорклінгу, а побачення з морською коровою абсолютно точно заслуговує на окрему подорож.

Поділитися