Новий штамм коронавірусу “Омікрон”: на що чекати туристам?

Минулого тижня стало відомо про новий штамм коронавірусу, який назвали "омікрон". Це спричинило велике занепокоєння у світі. Більшість країн вже закрила кордони для туристів з ПАР та інших південно-африканських держав.

Олександр Довгопол

Олександр Довгопол

Новий штамм коронавірусу “Омікрон”: на що чекати туристам?

Минулого тижня стало відомо про новий штамм коронавірусу, який назвали “омікрон”. Це спричинило велике занепокоєння у світі. Більшість країн вже закрила кордони для туристів з ПАР та інших південно-африканських держав. Що буде далі та на що чекати туристам, які запланували подорож на новорічні свята?

Що відомо про омікрон?

Наразі про новий штамм відомо дуже мало, статистичних данних недостатньо для загальних висновків. Обіцяють, що перші результати ми матимемо лише, через декілька тижнів. Проте, влада ПАР сьогоді заявила, що перебіг хвороби набагато легший, ніж у інших штаммів коронавірусу, а більшість серед госпіталізованих не були вакциновані. Це дає надію, що омікрон це саме той вірус, який зробить коронавірус схожим на грипп та знизить ризик тяжкого перебігу хвороби і це гарні новини. 

Чи закриють кордони?

Більшість держав визнала міри з закриттям кордонів малоеффективною, тому навіть на піку захворюванності в Україні країни ЄС свою кордони для нас не закривали. Тому такий сценарій мало ймовірний.

Чи зміняться умови в’їзду до країн?

Можуть бути посилені міри для в’їзду у першу чергу для країн Європи. Франція вже просить для в’їзду вакцинацію+тест (ПЛР тест або антиген). А ось на таких популярних курорта, як Єгипет та Туреччина навряд щось суттєво зміниться. У цих країнах першими були вакциновані працівники туристичної галузі, тому знаходячись на курортах ви можете почувати себе захищеними. 

Чи потрібно буде сидіти на карантині після повернення з подорожі?

Наразі про це не йдеться. Заходи з обов’язковою вакцінацією або тестом після повернення з подорожі для не вакцінованих туристів досі досить успішно працювали, тому навряд щось зміниться. 

Що буде, якщо я захворію під час подорожі?

Для цього вже розроблені усі застережні заходи, а до ваших турів включена туристична страховка, яка покриваю усі витрати на лікування. Наприклад, на курорті Рас-ель-Хайма у ОАЕ обіцяють туристам, які отримали позитивний тест безкоштовно продовжити відпочинок у заброньованому готелі вже після одужання. А влада ОАЕ обіцяє повністю безкоштовне лікування. 

Наскільки безпечно планувати подорож на Новий рік та Різдво?

Перші справді серьозні висновки про небезпеку нового штамму можна буде зробити лише через декілька тижднів, а саме ближче до Нового року. Тому більш ймовірно, що будь-які застережні заходи будуть вводити вже після свят. Тому ви можете сміливо планувати будь-яку подорож.

Новий штамм коронавірусу “Омікрон”: на що чекати туристам?

Новий штамм коронавірусу “Омікрон”: на що чекати туристам?

Описание картинки

Новий штамм коронавірусу “Омікрон”: на що чекати туристам?

еще одно описание

Поділитися