Подорожі та коронавірус: основні рекомендації від сімейного лікаря

На початку 2020 року світ вразила новина про спалах вірусу нового типу COVID-19 у Китаї. На сьогодні заражені були виявлені в 40 країнах і напруга наростає. Ми ж вирішили не панікувати, а звернулися за роз’ясненням до сімейного лікаря одеської поліклініки Олександра Михайлуци. У цій статті постараємося відповісти на найпоширеніші питання і відповісти на всі заперечення, які виникають у наших туристів.

Подорожі та коронавірус: основні рекомендації від сімейного лікаря

– Які симптоми у коронавірусу і як зрозуміти, що ти захворів?

–  Симптоматика короновірусу в кожної людини відрізнятиметься, бо є слабкі форми хвороби та важчі. Але насамперед вірус вражає нижні дихальні шляхи, тому головними симптомами будуть: загальна слабкість, кашель і висока температура. А ось нежитю, найімовірніше, і зовсім не буде. У будь-якому разі якщо у вас піднялася температура, рекомендую відразу ж звернутися до лікаря.

Подорожі та коронавірус: основні рекомендації від сімейного лікаря

– Як передається коронавірус?

– Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, так само як і грип. Тому найкраще уникати місць великого скупчення людей, а після громадського транспорту обов’язково мити руки.

– Наскільки небезпечний коронавірус?

– Коронавірус небезпечний так само, як грип. Якщо у вас ослаблений імунітет або є хронічні захворювання дихальних шляхів, хвороба протікатиме в складнішій формі. Але на сьогоднішній день пацієнтів, які одужали, у кілька разів більше за тих, що загинули.

Подорожі та коронавірус: основні рекомендації від сімейного лікаря

– Хто в зоні ризику?

– Як бачимо зі статистики, від коронавірусу гинуть здебільшого люди похилого віку та люди зі слабкою імунною системою (хворі на рак або інше хронічне захворювання).

– Як не заразитися?

– Тут варто дотримуватися тих самих запобіжних заходів, що й за звичайного грипу, – уникати контактів із людьми з ознаками ГРВІ, частіше мити руки, особливо після громадського транспорту, і, якщо можливо, уникати великого скупчення людей.

– Як допомогти організму підняти імунітет?

– Насправді я не рекомендую купувати будь-які антивірусні препарати або захоплюватися вітамінами. Вони можуть не стільки допомогти, скільки нашкодити. Головна рекомендація – прогулянки, свіже повітря, різноманітне харчування, здоровий сон і уникати стресу. Можна спробувати загартовуватися, але обережно. Не варто просто зараз бігти купатися в морі, якщо у вас до цього не було досвіду купання взимку, а ось контрастний душ може допомогти.

– Чи варто відмовлятися від поїздок на відпочинок?

– Я б точно не відмовлялася. Так, якщо це поїздка в Китай або в зону, де зареєстровано багато випадків зараження, то поїздку краще скасувати. Якщо ж це поїздка на курорт, особливо острів або закритий готель, то я б не стала побоюватися. У вас набагато більше шансів заразитися ГРВІ в громадському транспорті дорогою на роботу, ніж на відпочинку. До того ж багато готелів уже вимагають копії паспортів туристів, щоб у них не було штампів із Китаю за останні півроку. І на круїзні лайнери теж не пускають туристів зі штампами Китаю.

– Який прогноз для тих, хто все ж таки заразився?

– Для молодих, здорових людей прогноз сприятливий. Зазвичай хворі одужують протягом тижня. Якщо у вас є хронічні захворювання або ослаблений імунітет, то хвороба може протікати у важчій формі, але шанси на одужання однаково високі, особливо якщо ви вчасно звернетеся до лікаря.

Подорожі та коронавірус: основні рекомендації від сімейного лікаря

Усю детальну інформацію, відео та інструкції щодо коронавірусу ви можете знайти на сайті МОЗ України

Тим туристам, які вже забронювали свій тур на відпочинок нагадуємо, що всі аеропорти та готелі працюють у штатному режимі, а спалах інфекції не вважається “форс-мажором”, тож у разі відмови від туру за договором вам загрожуватиме 100% штраф. Тож їхати чи не їхати вирішувати саме вам.

Якщо ж ви хочете забронювати тур, але у вас є побоювання або ви не впевнені в ситуації – рекомендуємо вам під час бронювання туру оформляти “Захист від невиїзду”, ця послуга дасть вам змогу відмовитися від туру в будь-який момент.

Поділитися