Шенген: інструкція із застосування

Шенгенська зона, сформована понад три десятиліття тому, є своєрідною єдиною державою, до якої входять 29 європейських країн. У рамках цієї зони встановлено суворі перевірки на зовнішніх кордонах, тоді як внутрішні кордони між країнами відсутні, що дає змогу вільно переміщатися між ними. Ознайомимося з основними правилами шенгену.

Шенген: інструкція із застосування

1. Правило першого в’їзд

Шенген: інструкція із застосування

  Якщо у ваших планах відвідати лише одну країну, тоді необхідно подавайте документи на візу в посольство цієї країни, а не тієї, де простіше отримати візу. Однак, ви маєте право відвідати одразу кілька країн. У такому разі віза оформлюється в посольстві країни, де ви збираєтеся найбільше бути.

 Недотримання цього правила може призвести до проблем.

2. Якщо віза закінчилася, а ви ще в Шенгенській зоні

Шенген: інструкція із застосування

   Кожен випадок розглядається індивідуально. Усе залежить від причини порушення візового режиму. Наприклад, якщо ви захворіли, дістали травму і у вас є медична довідка, або ваш рейс був сильно затриманий, жодних санкцій не буде.

 Інша річ, якщо ви затрималися через власну необачність або умисел. У такому разі вам загрожують санкції у вигляді: «штрафу», «карантину», «депортації».  Краще такої ситуації не допускати, тому що в іншому разі про поїздку в Європу можна забути на пару років.

3. Чи можна відвідати кілька країн за одноразовою візою?

Шенген: інструкція із застосування

Так, можна: абсолютно немає жодних обмежень. Головне - дотримуватися терміну дії візи.

Однак, якщо ви плануєте покинути Шенгенську зону і потім повернутися, за одноразовою візою це зробити не вийде. У такому разі заздалегідь оформіть мультивізу.  

4. Що якщо я отримаю Шенген, але нікуди не поїду?

Шенген: інструкція із застосування

  Життєві причини бувають різні, і якщо ви отримали шенгенську візу, але не змогли нею скористатися, це не призведе до негативних наслідків. При наступному оформленні візи ви повинні будете пояснити причину, чому не скористалися цим правом минулого разу.

5. Для чого потрібно здавати відбитки пальців?

Шенген: інструкція із застосування

З 23 червня 2015 року українці, які запитують шенгенську візу, зобов'язані здавати біометричні дані, і тому особиста присутність заявника під час подачі документів

Візова інформаційна система створена для обміну візовими даними між державами Шенгенської угоди. Основні цілі системи - спростити процес подачі заяви на візу, полегшити контроль на зовнішніх кордонах і підвищити безпеку, включно із захистом заявників.

6. Навіщо потрібна страховка?

Шенген: інструкція із застосування

 Відповідь дуже проста: наявність страховки для мандрівника - це гарантія отримання допомоги за кордоном.

7. У яких випадках можуть відмовити у візі?

Шенген: інструкція із застосування

Відмовити у візі можуть у таких випадках:

  • неправдиві документи;
  • не підтвердили мету і умови перебування;
  • немає достатньої суми грошей на перебування;
  • уже були на території держав Шенгену 90 днів протягом поточного періоду 180 днів;
  • становите загрозу безпеці або громадському порядку в країнах ЄС;
  • відсутність медичної страховки.

 Відмову консульства у візі можна оскаржити.

8. Чи можуть анулювати візу?

Шенген: інструкція із застосування

 Якщо віза була отримана обманним шляхом, то приймаюча сторона має право її анулювати. Другий варіант - умови видачі візи перестали діяти. І навіть сам заявник може надалі відмовитися від візи.

Поділитися