Це офіційно! Тепер можна подорожувати з дитиною без згоди другого з батьків

З початку липня набув чинності закон, що дозволяє одному з батьків вивозити дитину за кордон на термін до 30 днів без нотаріальної згоди іншого, якщо дитина проживає з ним після розлучення. Якщо ж дитина проживає з іншим батьком, то для виїзду потрібен дозвіл, який можна оскаржити в суді.

Олександр Довгопол

Олександр Довгопол

Це офіційно! Тепер можна подорожувати з дитиною без згоди другого з батьків

На початку липня було затверджено закон про те, що після розлучення один із батьків може вивезти за кордон дитину без нотаріальної згоди іншого тривалістю до 30 днів.

Закон було опубліковано вчора на офіційному сайті Кабміну, тож він повністю набув чинності. Тепер той з батьків, з яким залишилася дитина після розлучення, може вивозити дитину за кордон без усяких довідок і дозволу другого з батьків, якщо подорож триватиме не довше ніж 30 днів. Для цього буде достатньо надати рішення суду або органу опіки та піклування, в якому підтверджено те, що дитина проживає з вами.

Якщо ж поїздку планує батько, з яким дитина не залишилася жити після розлучення, то йому дозвіл усе ж таки потрібен. Але навіть якщо вам його не дають, ви можете оскаржити це в суді.

Це офіційно! Тепер можна подорожувати з дитиною без згоди другого з батьків

На жаль, цей закон не передбачає дозволу на виїзд дитини без згоди другого з батьків, якщо ви перебуваєте у шлюбі, але, можливо, пізніше закон буде ще доповнено подібними пунктами.

Якщо ви вже давно планували поїздку з дітьми, але через проблеми з другими батьками відмовлялися від неї, то зараз саме час нарешті показати малюкові світ! Уже зараз можна подумати про відпочинок з дітьми на осінні канікули.

Поділитися