03.01.2024

Локдаун у Стамбулі: все, що треба знати у сезоні 2021

Весна – найкращий час, щоб насолодитися цвітінням тюльпанів у Стамбулі, але влада Туреччини приголомшила туристів неприємною новиною. З 13 квітня до 12 травня у священний місяць Рамадан по всій Туреччині

Олександр Довгопол

Олександр Довгопол

Локдаун у Стамбулі: все, що треба знати у сезоні 2021

Весна – найкращий час, щоб насолодитися цвітінням тюльпанів у Стамбулі, але влада Туреччини приголомшила туристів неприємною новиною. З 13 квітня до 12 травня у священний місяць Рамадан по всій Туреччині запроваджують карантинні обмеження, які, як і в Україні, розподілені за зонами. Стамбул потрапив до червоної зони, що означає, що тут вводять максимальні обмеження. Але давайте розбиратися як насправді йдуть справи.

 

Які обмеження діють у Стамбулі з 13 квітня по 12 травня?

  • Усі заклади працюють тільки на винос і на доставку. Однак, це не стосується ресторанів, які розташовані в готелях, а також деякі місця в туристичній зоні. Тож туристи можуть, як насолодитися стравами в парку, так і повечеряти в красивому ресторані з краєвидом. Достатньо просто знати місця.
  • Комендантська година у будні з 19:00 до 5:00 і весь день у вихідні. Але знову ж таки, це правило не поширюється на туристів. Коли будете гуляти, вам обов’язково треба мати при собі паспорт і HES-код, який допоможе оформити гід або вам менеджер з туризму.
  • Транспорт ходить, але інтервали стануть більшими. Є заборона на використання транспорту людям, старшим за 65, і дітям до 18 років, але знову ж таки це поширюється тільки на місцевих жителів.
  • Всі визначні пам’ятки, музеї та палаци працюють. Час роботи уточнюйте на сайті. У будні дні можна без проблем вирушити в тур Босфором, взяти в оренду яхту або поїхати на Принцеві острови. Єдина визначна пам’ятка, яка зачинена – це Цистерна Базиліка.
  • ТЦ, супермаркети, базари та мережеві магазини працюють у будні з 10:00 до 18:00. У вихідні вони закриті.
  • Подорожувати за межі регіону також можна. Про всяк випадок туристам треба мати при собі бронь готелю або квитки.

 

Чим зайнятися в Стамбулі якщо ви плануєте подорож у цей період?

Стамбул – це велике, красиве і багатогранне місто. Воно прекрасне саме по собі, і у вас буде унікальна можливість побачити його без натовпів туристів і місцевих жителів, які поспішають у справах. Ось вам кілька ідей як провести свою подорож у період локдауну.

Зробити фото на тлі квітучих тюльпанів

Саме наприкінці квітня у Стамбулі мав відбутися фестиваль тюльпанів, для цього в місті було висаджено мільйони найрізноманітніших квітів. Попри те, що фестиваль все ж таки довелося скасувати, парки наповнені квітами та фантастичними ароматами. Цього року без свята, зате на фото буде набагато менше людей на тлі

Погуляти Балатом

Мало хто з туристів доїжджає до одного з найчарівніших районів європейської частини міста – Балата, і абсолютно даремно, адже він чарівний. Будинки тут пофарбовані в усі кольори веселки, а вид на Босфор з верхніх вулиць відкривається просто дивовижний. Цей район знаменитий своїми вишуканими кав’ярнями, галереями і ресторанчиками, але зараз тут можна просто побродити вуличками і поспостерігати за звичайним життям Стамбула

 

Відвідати Принцеві острови

Ще одна з визначних пам’яток просто неба, яку неодмінно варто відвідати під час поїздки до Стамбула. Тут можна взяти в оренду велосипед або цілий візок із кіньми та об’їхати весь острів. На Принцевих островах панує розслаблююча атмосфера курортних міст, напевно, тому вони так полюбилися багатьом російським письменникам.

 

 Сходити до палацу Долмабахче

Напевно, найкрасивіший і найбільш європейський Палац у всій Туреччині. Він оточений квітучим садом, а ворота спрямовані прямо до моря. Так-так, саме тут роблять фото на тлі знаменитої арки, що йде в море.

 

Побачити інший Стамбул

У багатьох Стамбул асоціюється зі східною культурою, але насправді тут є зовсім неочікувані райони, які нагадують скоріше Італію чи Францію. Один із таких районів – Чишангір, а також вулиці прилеглі до вулиці Істікляль. Наприклад, на вулиці Істікляль можна знайти просто дивовижної краси католицький собор Святого Антонія Падуанського.

 

Це лише короткий список того, чим можна зайнятися в Стамбулі навіть без екскурсій і не відвідуючи численні пам’ятки. У вашому розпорядженні ціле місто. Воно чудове і відкривається по-різному, коли б ви його не відвідали. Тим паче, що тури в Стамбул зараз доступні як ніколи.


ПЛАНУЄТЕ ПОДОРОЖ?
Залишіть запит, наші спеціалісти запропонують вам кращі варіанти за вигідною ціною

Поділитися